top of page

Kasy
Fiskalne

 

KASY I DRUKARKI FISKALNE W MAKOWIE MAZOWIECKIM

Sprzedażą kas fiskalnych zajmujemy się od 1997 roku. Jesteśmy największą w regionie firmą dostarczającą​ systemy kasowe, drukarki i małe kasy fiskalne. Współpracujemy z trzema czołowymi dystrybutorami urządzeń fiskalnych w Polsce. 

Elzab - polski producent kas stawiający na innowacyjność i bezawaryjność urządzeń. W ofercie mamy kasy dotykowe, bardzo proste w obsłudze, zasada działania podobna do obsługi telefonu komórkowego. 

Posnet - także polski, czołowy producent kas fiskalnych. Kasy charakteryzują się wysoką bezawaryjnością i dostosowaniem do współpracy z wieloma urządzeniami. Marką Posnet są także budżetowe kasy Fawag

Datecs Polska - kasy najtańsze na rynku ze sprawdzoną jakością techniczną. Urządzenia raczej do sporadycznej sprzedaży, bez dużego obciążenia. 

Śledzimy na bieżąco przepisy oraz współpracujemy z biurami rachunkowymi aby móc doradzić optymalne rozwiązanie.

Małe kasy fiskalne online

Specjalnością naszej firmy są małe kasy fiskalne. 

 

PRZEGLĄDY KAS FISKALNYCH

Właściciel urządzenia fiskalnego ma obowiązek ustawowy wykonywania przeglądu. Polega on na sprawdzeniu poprawności działania kasy, plomb serwisowych i dokumentacji przez autoryzowany serwis. Przeglądu dokonuje firma, która fiskalizowała kasę, jest możliwość przeniesienia serwisu na inny. Przegląd należy wykonać nie rzadziej niż co dwa lata. W praktyce warto wykonywać przegląd co roczny gdyż jest tańszy i łatwiej jest zdiagnozować potencjalne uszkodzenia kasy. W firmie Brzostek wykonujemy przeglądy w siedzibie firmy ul. Rynek 8 lub w miejscu instalacji kasy. 

KASA CZY DRUKARKA FISKALNA?

Jakie są kryteria wyboru urządzenia fiskalnego do firmy? 

Zadaniem zarówno kasy fiskalnej jak i drukarki fiskalnej jest ewidencja sprzedaży detalicznej w zakresie obrotów oraz podatku VAT. Kasa fiskalna jest urządzeniem samodzielnym i w przeciwieństwie do drukarki fiskalnej nie wymaga do rejestrowania sprzedaży komputera. Nazwy towarów wraz ze stawką VAT programuje się na urządzeniu a potem następuje sprzedaż za pomocą przypisanego kodu. Kasa nie prowadzi gospodarki magazynowej, więc dla bardziej rozbudowanych działalności niezbędna jest drukarka. Na drukarce fiskalnej drukuje się paragony podobnie jak na zwykłej drukarce z tą różnicą, że po wydruku następuje zapisanie wielkości sprzedaży w pamięci urządzenia. 

TERMINALNE PŁATNICZE

Przy współpracy z firmą Fiserw (dawniej Polcard) oferujemy integrację kas fiskalnych z terminalami płatniczymi. W momencie wybrania wybrania na kasie fiskalne płatności kartą kwota jest przesyłana do terminala płatniczego a jednocześnie kasa zapisują tą płatność jako płatność kartą. Będzie to niebawem wymagane przez przepisy w Polsce. 

t50000000003.jpeg
1_6.png
pos-net-ergo-basic-cien3.png
kasa-fiskalna-fawag-lite.jpeg
bottom of page