Kto dzwonił? Oszustwo z numerami telefonicznymi


Uwaga na oszukane numery telefonu

W ostatnich dniach zauważyliśmy dużo połączeń do naszej firmy, które podczas rozmowy wyświetlały numer telefonu kogoś, kogo znamy a w rzeczywistości dzwoniła osoba posługująca się łamaną polszczyzną i oferowała wysokie zarobki bądź inwestycje.

Z drugiej strony do naszej firmy oddzwaniają osoby mówiące, że ktoś do nich z naszego numeru, a od nas połączenie nie było wykonywane.

W praktyce to typowe oszustwo tzw. spoofing. Systemy telekomunikacyjne pozwalają podszywać się pod inny numer podczas dzwonienia. Na naszym telefonie wyświetla się więc nazwa rozmówcy, która jest zapisana w książce telefonicznej lub nazwa firmy pobrana automatycznie z internetu. W ten sposób oszuści uwiarygadniają się stanowiąc duże zagrożenie.

Z naszej strony złożyliśmy reklamację do naszego operatora telefonii komórkowej i czekamy na odpowiedź. Prosimy o czujność, szczególnie podczas otrzymywania wiadomości sms wymagającej działania np. wykonania przelewu. Wysyłane przez nas sms-y nie wymagają klikania żadnego linku, nie podajemy w nich numeru konta do wpłat ani haseł. W przypadku wątpliwości prosimy telefon bądź osobisty kontakt z firmą.


113 wyświetleń0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie